Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua. In cartea de muncă am 4 ani de grupa a 2 ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua. In cartea de muncă am 4 ani de grupa a 2 a , cotizație ...

Bună ziua.
In cartea de muncă am 4 ani de grupa a 2 a , cotizație 80% .
Cu cît s-ar reduce vîrsta pentru pensionare?
Vă mulțumesc anticipat.
4 ani de grupa a 2 a , 80% .... inseamna 3 ani si 2 luni lucrati 100% ... 1 an reducere a varstei standard de pensionare
Cornel Vasile, Consilier juridic