avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1072 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua as avea si eu o intrebare legat de pensia ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua as avea si eu o intrebare legat de pensia anticipata ...

Buna ziua as avea si eu o intrebare legat de pensia anticipata partial , daca am 19 ani cotizati as putea sa mai cumpar 1 an ca sa pot pot iesii la pensie dat fiind faptul ca din punct de vedere medical sunt apt limitat. Multumesc anticipat.

Alte discuții în legătură

Bună seara , aș avea și eu o întrebare legat de pensia anticipata ... ardelean80 ardelean80 Bună seara , aș avea și eu o întrebare legat de pensia anticipata parțial , dacă am 19 ani cotizați (lucrați) ,din care 17 ani in MApN , 1 an stagiul ... (vezi toată discuția)
Pensionare anticipata Margineanu Doina Margineanu Doina Buna ziua, as vrea daca se poate sa primesc un raspuns legat de faptul ca ,am 55 de ani ,25 de munca si 5 ani de facultate,momentan nu lucrez si nici nu ... (vezi toată discuția)
Pensionare anticipata partiala 4xtreme 4xtreme Buna ziua, Cand poate iesi la pensie un barbat nascut in mai 1951, cu o vechime in munca de 38 ani si jumatate (+ armata 1,5 ani in cazul in care acestia se ... (vezi toată discuția)