avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1279 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Incetare proces penal... Salutare,pe 14 octombrie se ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Incetare proces penal... Salutare,pe 14 octombrie se implineste ...

Incetare proces penal...

Salutare,pe 14 octombrie se implineste termenul de 5 ani pentru prescrierea infractiunii de conducere sub influenta alcoolului ,si nu s-a dat o sentinta definitiva ,eu fiind in apel,urmatoru termen fiind pe 20 octombrie...
Intrebarea mea e ,de drept,trebuie sa inceteze procesu penal ?

Alte discuții în legătură

Prescrierea faptei Pirvut Denis Pirvut Denis Bună ziua... În data de 14 octombrie 2018 am săvârșit o infracțiune la regimul de circulație,respectiv,conducerea sub influenta substanțelor..Luna ... (vezi toată discuția)
Vatamare corporala din culpa art 184 cp domnul_gabel domnul_gabel Buna ziua In nov 2006 am avut accident auto grav. impact frontal cu alta masina. soferita din cealalta masina a avut 105 zile spitalizare.Am fost vinovat si ... (vezi toată discuția)
Ce înseamnă condamnare fără acord de recunoastere Danyella_tm Danyella_tm Bună seara, Ce înseamnă tip soluție \"condamnare fără acord de recunoaștere\"? Este vorba de o persoana care a condus ( sub influenta alcoolului) ... (vezi toată discuția)