Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Restrictionare acces contor electric. Suntem 2 ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Restrictionare acces contor electric. Suntem 2 chiriasi, care ...

Restrictionare acces contor electric. Suntem 2 chiriasi, care locuiesc in 2 case alipite cu curte proprie, ambele contoare electrice se afla in curtea vecinului. Primii 3 ani, am avut acces, de un an, a tras gard fara sa ne intrebe sau sa ii zica proprietarului, pt un catel. NO comment! Acum stau intre 0 ora si trei ore sa imi ridice siguranta. mentionez ca putea face gardul mai in spate cu 2 metri si sa imi lase accesul la contor. Ce pot face? Prorietarul este un papa-lapte...
Trebuie luată legătura cu furnizorul de energie electrică sa va mute contorul , nu știu cum de mai exista contoare în interiorul proprietăților când acum toate sunt în afara lor , adică în strada ca și cele de gaze , nemaifiind permisă amplasarea lor în case sau alte locuri particulare . Pentru asta aveți nevoie de ajutorul proprietarului dacă el este titularul contractului .
Etsy123, utilizator