avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 536 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua în data de 22 vineri Septembrie 23 24 ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua în data de 22 vineri Septembrie 23 24 septembrie ...

Bună ziua în data de 22 vineri Septembrie 23 24 septembrie firma a organizat o excursie iar ulterior mi s a luat câte un Bon în data de vineri 22 septembrie dar pe data de 22 septembrie vineri eu lucrând de pază 24 de ore întreb Este legal este corect Mulțumesc pentru răspuns
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:31, 30 Septembrie 2023
Ati fost in excursie sau ati lucrat ?
Am Lucrat toată ziua 24 de ore
AM LUCRAT TOATĂ ZIUA 24 DE ORE ÎN DATA DE VNERI 22 SEPTEMBRIE ȘI TOTUȘI MI SA LUAT UN BON . MENȚIONEZ CĂ NU AM FOST ÎN EXCURSIA ORGANIZATĂ ESTE LEGAL?CORECT?
Ultima modificare: Sâmbătă, 30 Septembrie 2023
Cristi Ciceala, utilizator
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
nu este corect ..trebuie sa vi se dea acel bon retinut.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acordare concediu program lucru 12/24 12/48 crysty90 crysty90 buna ziua. lucrez la o firma de paza cu programul 12/24 12/48, contract de munca individual. mai am de luat 14 zile de concediu de odihna. cum se ... (vezi toată discuția)
Program de lucru . taurel44 taurel44 Buna ziua ! Muncesc la o firma de paza si am unele nelamuriri , la unele din ele poate o sa primesc un raspuns aici . Sunt angajat cu doua contracte de ... (vezi toată discuția)
Cum se calculează perioada de preaviz? Albertine Albertine Bună ziua, Mi-am dat demisia in data de 24 august si, dupa calculele mele, in 16 septembrie se implinesc 20 de zile lucratoare. Managera mi-a spus ca ... (vezi toată discuția)