Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună seara. Un domn m-a lovit pe trecerea de pietoni ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună seara. Un domn m-a lovit pe trecerea de pietoni pe data ...

Bună seara.
Un domn ma lovit pe trecerea de pietoni pe data de 8 septembrie. Am fost dusa de SMURD și politia rutiera la spital.Dupa investigare,au făcut CT.Au spus ca nu am nimic grav cu toate ca ma durea tot corpul mai ales picioarele și coloana.Intrau cazuri grave tot accidente și nu am suportat sa mai aud și sa vad.
Am hotărât sa semnez și sa plec.Mentionez ca a fost accidentat si catelul meu de companie.Acesta a fost și unul din motive care am vrut sa plec.Nu are cine sa ne ajute fiind singuri.
Va rog sa îmi spuneți dacă ma afectează în instanta ca am plecat din spital.
Tratamente luam amândoi și am concediu medical din ziua accidentului.
Va mulțumesc frumos
Ana Maria@1234, utilizator
Buna ziua! Tot ce ati motivat aici, motivati si probati si in instanta. Pastrati toate foile de constatare si la dvs si la catel, cu retetele si chitantele-bonurile de la toate tratamentele si medicamentele care sunt necesare vindecarii atat la dvs cat si pt catel.

Multa sanatate amandorura!
MYRA CIMPEAN , Avocat
Va mulțumesc mult
Problema este dacă dosarul va ajunge în instanta.Depinde de nr de zile îngrijiri medicale,dacă formulați plângere penala etc.Pt proces civil trebuie păstrate acte medicale,dovada cheltuielilor efectuate cu tratamentul etc..
Va mulțumesc frumos

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Problema este dacă dosarul va ajunge în instanta.Depinde de nr de zile îngrijiri medicale,dacă formulați plângere penala etc.Pt proces civil trebuie păstrate acte medicale,dovada cheltuielilor efectuate cu tratamentul etc..

Am omis sa scriu o întrebare, va rog?
Se ia în considerare,concedii medicale sau spitalicești?
Va mulțumesc mult

Ana Maria@1234 a scris:

Va mulțumesc frumos

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Problema este dacă dosarul va ajunge în instanta.Depinde de nr de zile îngrijiri medicale,dacă formulați plângere penala etc.Pt proces civil trebuie păstrate acte medicale,dovada cheltuielilor efectuate cu tratamentul etc..