Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna seara , ieri seara am fost oprit de poliție ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna seara , ieri seara am fost oprit de poliție rutieră , ...

Buna seara , ieri seara am fost oprit de poliție rutieră , am fost legitimat , totul Ok , aveam viteza ( 116kmh )pe un Drum național ( limita 90kmh) țin sa Menționez ca am permisul de mai puțin de un an ( trebuia sa merg cu 70kmh ) , după ce am fost legitimat și fiola pusă , mi a fost reținut permisul de conducere pentru 90 zile , pentru viteza ( trebuia sa am 120kmh pentru reținere ) pe lângă cele sus menționate , mi-a greșit și numărul de înmatriculare pe dovada oferită ( am primit Dovada cu drept de circulare 15 zile ) . Se poate sa se anuleze suspendarea permisului după contestație ?
Bună seara! Este posibil sa existe un indicator care limitează viteza pe acel sector. Este puțin probabil ca polițiștii sa facă o astfel de greșeală (dar nu imposibil) . Faptul ca v-au greșit numărul de înmatriculare pe dovadă nu are relevanță la contestarea procesului verbal. Puteți încerca în instanță anularea procesului verbal.