Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Referitor la burse sociale dacă un părinte are SRL
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Referitor la burse sociale dacă un părinte are SRL

Buna!!! Sunt asociat unic la un SRL și beneficiez de salariul minim pe economie. Copilul meu este student și dacă socotesc veniturile noastre pe membru de familie, se încadrează pentru a obține bursa sociala. Din câte știu, veniturile mele personale nu au legătura cu venitul SRL -ului meu.
Faptul ca dețin un SRL ma obliga sa declar veniturile pe care le are acesta??
Mentionez ca nu am avut dividende încasate in perioada pentru care se solicita documentația.
Multumesc!
alinamihaelaa, utilizator
Faptul ca dețineti un SRL, nu va obliga sa declarati veniturile pe care le realizeaza societatea.