avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 764 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Referitor la burse sociale dacă un părinte are SRL
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Referitor la burse sociale dacă un părinte are SRL

Buna!!! Sunt asociat unic la un SRL și beneficiez de salariul minim pe economie. Copilul meu este student și dacă socotesc veniturile noastre pe membru de familie, se încadrează pentru a obține bursa sociala. Din câte știu, veniturile mele personale nu au legătura cu venitul SRL -ului meu.
Faptul ca dețin un SRL ma obliga sa declar veniturile pe care le are acesta??
Mentionez ca nu am avut dividende încasate in perioada pentru care se solicita documentația.
Multumesc!
Ultima modificare: Marți, 17 Octombrie 2023
alinamihaelaa, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:51, 17 Octombrie 2023
Faptul ca dețineti un SRL, nu va obliga sa declarati veniturile pe care le realizeaza societatea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bursa sociala pentru facultate iuliagabriela010 iuliagabriela010 buna ziua,sunt studenta in anul 1 si vreau sa stiu care trebuie sa fie salariul pe persoana pentru a putea beneficia de bursa sociala,am intrebat si la ... (vezi toată discuția)
Bursa student anastasiapasternak anastasiapasternak Buna ziua! Am o nelamurire in legatura cu bursa pe care as putea sa o primesc de la facultate, mai exact este vorba de conditiile pe care trebuie sa le ... (vezi toată discuția)
Bursa sociala la masterat ionut_negoita89 ionut_negoita89 Buna ziua am si eu o nelamurire: Pt a primi bursa sociala ce venit nu trebuie sa depasesc? Am luat dupa site-ul lor regulamentul de acordare a burselor ... (vezi toată discuția)