Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... SUCCESIUNE ! Bună ziua ! După moartea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

SUCCESIUNE ! Bună ziua ! După moartea soțului meu am făcut succesiunea ...

Bună ziua !
După moartea soțului meu am făcut succesiunea în județul de domiciliu al soțului pentru bunurile moștenite în alt județ. Trebuie să înștiințez autoritățile din județul cu bunurile de această acțiune sau să trimit ceva date ? Mulțumesc !

Da. Trebuie sa duceți o copie după certificatul de moștenitor la Primăria localității unde se afla fiecare bun.
Mulțumesc !