avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1205 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... SUCCESIUNE ! Bună ziua ! După moartea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

SUCCESIUNE ! Bună ziua ! După moartea soțului meu am făcut succesiunea ...

Bună ziua !
După moartea soțului meu am făcut succesiunea în județul de domiciliu al soțului pentru bunurile moștenite în alt județ. Trebuie să înștiințez autoritățile din județul cu bunurile de această acțiune sau să trimit ceva date ? Mulțumesc !

Cel mai recent răspuns: siminaaneta , utilizator 17:05, 17 Octombrie 2023
Da. Trebuie sa duceți o copie după certificatul de moștenitor la Primăria localității unde se afla fiecare bun.
Mulțumesc !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum pot face rost de actele pentru succesiune? cont123456 cont123456 Buna ziua, Doresc sa fac o succesiune pentru un imobil , ramas de la tatal meu. Acolo mai are cota parte si fratele lui unde sta si in momentul ... (vezi toată discuția)
Mostenire casa de la bunicul Meuta Georgeta Meuta Georgeta Raspuns pt.d-nul Avocat Gabriel Trifu Bunicul a murit in 1957 . Avem certificat de mostenitor in care sunt trecuti 2 copii. -[u]tatal meu [/u][b][b]care a ... (vezi toată discuția)
Succesiune Mihai Niculae Mihai Niculae as vrea sa stiu si eu daca se poate stii cam cat dureaza sa deschizi o suucesiune?este o problema daca in testamentul tatalui meu este o alta adresa decat cea ... (vezi toată discuția)