avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2181 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Achizitie apartament in urma unei executari silite
Discuție deschisă în Executare silită

Achizitie apartament in urma unei executari silite

Sunt interesata sa achizitionez un apartament prin licitatie in cadrul unei executari silite. As dori sa stiu:
- ce riscuri exista, sa nu apara reclamatii ulterioare,
- cum ma pot proteja de aceste riscuri,
- la ce trebuie sa fiu atenta, ce sa verific in documentele pe care le voi primi de la executorul judecatoresc.
Multumesc anticipat!
Ultima modificare: Joi, 19 Octombrie 2023
natura1, utilizator
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 06:11, 20 Octombrie 2023
De o eventuala contestatie nu aveti cum sa va feriti.
Actul de adjudecare va fi actul dvs de proprietate.
Ultima modificare: Vineri, 20 Octombrie 2023
gi-jane2, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cine plateste datoriile apartamentului adjudecat la licitatie? scolceag scolceag Am achizitionat un apartament prin intermediul executorului judecatoresc. Apartamentul a apartinut unei persoane care nu a mai putut si nici nu a mai vrut ... (vezi toată discuția)
Cumparand un imobil de la un executor judecatoresc care este procedura de achizitie???si in cat timp se finalizeaza contractul de vanzare comparare??ce suma se plateste la executor ca onorariu?? Nicola2008 Nicola2008 Buna seara Ad dori sa achizitionez un imobil prin licitatie judiciara sau direct de la un executor. Care este procedura si cat timp dureaza actele de ... (vezi toată discuția)
Licitatia unui imobil alirvag alirvag as dori sa stiu daca dupa o licitatie se cumpara imobilul cine l-a cumparat poate avea contract de vanzare cumparare pe el? as dori sa stiu daca se poate face ... (vezi toată discuția)