Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Bună ziua, deși nu am primit somație acasă mi au ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Bună ziua, deși nu am primit somație acasă mi au pus poprire ...

Bună ziua, deși nu am primit somație acasă mi au pus poprire pe cardul de alocație burse sociale și cerințe educaționale iar astăzi mi au retras suma pentru copilul cu ces deși am făcut angajament de plată și am anunțat că este cardul pentru alocație de stat. Cum pot face să îmi recuperez banii pentru că trebuie să-i justific la școală?
Dacă executorul și creditorul nu vor sa soluționati amiabil, se poate prin instanta, procedura se numește contestatie la executare.
Și mai pot recupera banii reținuți de executor daca fac contestație la judecătorie?
Da, solicitați întoarcerea executării silite.