Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajatorul are drept la locul de munca cînd intri la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajatorul are drept la locul de munca cînd intri la serviciu ...

Angajatorul are drept la locul de munca cînd intri la serviciu și cînd îți termini serviciul sa îți retina telefonul sa nu te sune nimeni este o lege care prevede acest lucru.
Nu exista o lege anume, se poate face prin regulamentul intern.
Decit trebuie sa arate regulamentul intern angajatului și telefonul trebuie sa fie pus in folie sigilat.

SCA IONESCU & NOVAC a scris:

Nu exista o lege anume, se poate face prin regulamentul intern.

Regulamentul intern presupune o procedura prin care se adopta, care implica și salariații. Apoi devine obligatoriu.
Angajatorul poate interzice folosirea telefonului personal în timpul programului de lucru?
www.avocatnet.ro/articol_451...