Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Amanare eliberare titlu de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Amanare eliberare titlu de proprietate

Buna ziua.
Suntem amanati cu eliberarea unui titlu de proprietate, avem semnata punerea in posesie dar primaria nici macar nu depune documentele la oficiu de cadastru cu motivul ca "REGULAMENTul din 8 februarie 2023 de recepție și înscriere în evidențele de cadastru și carte funciară" a schimbat regulile de acordare a titlului de proprietate si acum fac "cadastru sistematic" si abia dupa aceea o sa depuna actele si o sa solicite eliberarea titlului.
Multumesc
fanex88, utilizator
In functie de situatia juridica concreta a imobilului puteti introduce o cerere de chemare in judecata prin care sa solicitati obligarea institutiei la emiterea titlului de proprietate. Cu toate acestea, pentru a stabili concret ce demersuri puteti realiza se impune o analiza a intregii situatii.
Mihai Law Office, Avocat