Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Buna ziua. Am urmat un curs SSM. Mi-am luat diploma ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Buna ziua. Am urmat un curs SSM. Mi-am luat diploma după 80 ...

Buna ziua. Am urmat un curs SSM. Mi-am luat diploma după 80 de ore de examene scrise. Aș dori să întreb unde mă pot stabili și cum pot obține îndrumări suplimentare despre care este următorul pas? ce trebuie să fac, unde pot întreba despre un loc de muncă?
Urmatorul pas este sa aprofundati legislatia in vigoare. O gasiti pe internet. O lista cu legislatia ssm in vigoare o gasiti aici: [ link extern ]
Puteti da anunt la mica publicitate pentru un loc de munca si mergeti la interviu. Cu cursul ssm de 80 de ore puteti ocupa un post de nivel mediu/ inspector ssm intr-o firma privata. Puteti cauta un loc de munca si la un SEPP (gasiti pe internet din judetul dvs.) si aici: [ link extern ]
Cu CV-ul updatat aplicati la posturi entry level pe ejobs, bestjobs, myjob, linkedin. Cum a specificat si dl.Popa, la servicii externe de ssm sigur gasiti ceva disponibil pentru experienta.