Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Doresc sa imi deschid o taraba cu haine prin targuri, ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Doresc sa imi deschid o taraba cu haine prin targuri, piete.

Doresc sa imi deschid o taraba cu haine prin targuri, piete, nu stiu de ce acte am nevoie.
george-neagu, moderator
1. Trebuie sa deveniti PFA sau sa va deschideti o societate /intreprindere individuala
Codurile caen:
- 4789 - Comert cu amanuntul prin standuri, chioscuri si piete al altor produs
- 4781 - Comert cu amanuntul al produselor alimentare, bauturilor si produselor din tutun efectuat prin standuri, chioscuri si piete.

2. Comercianții persoane fizice autorizate, asociațiile familiale sau persoanele juridice, precum și producătorii agricoli individuali sau asociațiile acestora, care vând în piață, sunt obligați să dețină documentele care atestă calitatea de producător/comerciant acordate conform legislației în vigoare.