Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna dimineața ! Am o intrebare: Am un proces penal ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna dimineața ! Am o intrebare: Am un proces penal pt o amendă ...

Buna dimineața !
Am o intrebare: Am un proces penal pt o amendă luata in străinătate, am primit plicul acasa sa plătesc amenda și sincer am uitat, sunt data in judecata,am platit amenda și am depus la dosarul de judecată o copie la amenda și o cerere de încheiere a judecății.Se întâmplă ceva daca nu mă prezint la proces?
Se judeca procesul, și dacă nu ca prezentați. Se va finaliza, cu atăt mai mult cu cât ați plătit amenda.