Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, sunt secretara in sistemul sanitar si de 2 ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, sunt secretara in sistemul sanitar si de 2 ani nu ...

Buna ziua, sunt secretara in sistemul sanitar si de 2 ani nu mai am spor de calculator, ( de parca nu lucram pe calculator cu toate ca adresele de la minister vin prin aer) care ar fi calea legala pentru am recupera sporul. Sau cel putin sporul de conditii periculoase o noua denumire. Va multumesc!
Calea legală este sa va adresați instanței de judecata.
Doar instanța de judecată are competența și puterea de a obliga angajatorul să vă acorde sporul de condiții periculoase.
Daca cititi bine legislatia veti vedea ca se si poate pierde in instanta pentru asa ceva ..exista act normativ de acordare a sporurilor in sanatate.