Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună seara. De două săptămâni îmi este blocat ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună seara. De două săptămâni îmi este blocat accesul în ...

Bună seara.
De două săptămâni îmi este blocat accesul în curte din cauza lucrărilor de infrastructura: rigole carosabile, șanțuri ape pluviale, etc. Au săpat și cam atât
Lucrează în altă parte. Doresc să mă lămuriți ce pot face?
Vă mulțumesc.
Exista o procedura prin instanta care se numește ordonanta președințiala, care se judeca de urgenta și prin care puteți solicita obligarea lor sa va permită accesul în curte.
Înainte de asta, puteți sesiza acesta aspect și la primărie.