Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... La expirarea contractului de munca pe perioada fixa, ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

La expirarea contractului de munca pe perioada fixa, este necesar ...

La expirarea contractului de munca pe perioada fixa, este necesar dupa semnarea unui document de incetare a contractului de munca prin acordul partilor daca angajatorul imi cere sa fac asta?
Bună seara!
Daca este pe perioada determinata, nu, nu este nevoie.
Contractul încetează de drept la termenul prevăzut în contract, daca nu a intervenit între timp o prelungire( încheiată anterior expirării termenului contractului respectiv).
Am inteles, va multumesc de informatie!
Cu plăcere!