avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 849 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... La expirarea contractului de munca pe perioada fixa, ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

La expirarea contractului de munca pe perioada fixa, este necesar ...

La expirarea contractului de munca pe perioada fixa, este necesar dupa semnarea unui document de incetare a contractului de munca prin acordul partilor daca angajatorul imi cere sa fac asta?
Cel mai recent răspuns: Madalina Mihaela I. Moceanu , Avocat 17:54, 30 Octombrie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Bună seara!
Daca este pe perioada determinata, nu, nu este nevoie.
Contractul încetează de drept la termenul prevăzut în contract, daca nu a intervenit între timp o prelungire( încheiată anterior expirării termenului contractului respectiv).
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Am inteles, va multumesc de informatie!
Cu plăcere!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Prelungire contract de munca Carys Carys am un contract de munca pe o perioada determinata ( 3 luni).in data de 4 noiembrie expira contractul dar n-am fost anuntata de nimic in legatura cu prelungirea ... (vezi toată discuția)
Incetare cim perioada determinata silvia99 silvia99 va rog frumos, in cazul unui cim pe per determinata,cand acesta inceteaza (si angajatorul nu vrea prelungirea) angajatul va primi decizia de incetare cu ... (vezi toată discuția)
Intre contracte Simona28 Simona28 Buna, de la ultima mea interventie ca sa zic asa, mi-a expirat contractul de munca, era pe perioada determinata, postul meu nefiind liber pt ca fata de ... (vezi toată discuția)