avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2116 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Un student poate fi angajat la o scoala de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Un student poate fi angajat la o scoala de stat ca ...

Buna ziua! Un student poate fi angajat la o scoala de stat ca profesor de sport… cu carte de munca? Copilul este student la facultatea de sport și de aceea întreb!!! Dacă între timp se găsește un post liber are acest drept? De a se angaja ? Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 04:53, 2 Noiembrie 2023
Nu poate fi angajat la o scoala ca profesor . Se poate angaja doar pe un post corespunzator studiilor absolvite.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salarizare bella_isa68 bella_isa68 Vin cu rugamintea sa ma lamuriti intr-o problema privind salarizarea mea. In anul 2010 am absolvit Fac de Stiintele Comunicarii,luandu-mi licenta in sesiunea ... (vezi toată discuția)
Studii administrator de patrimoniu intr-o institutie de invatamant user1000 user1000 Pentru functia de administrator de patrimoniu Legea 1/2011 prevede indeplinirea conditiilor prevazute de legislatia in vigoare pentru functia de ... (vezi toată discuția)
Incadrare pe post cocaomis cocaomis buna ziua, sunt educatoare, nu am liceul pedagogic, ci liceul sanitar, dar am absolvit scoala postliceala pedagogica si facultatea de psiho-pedagogie . sunt ... (vezi toată discuția)