Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Un student poate fi angajat la o scoala de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Un student poate fi angajat la o scoala de stat ca ...

Buna ziua! Un student poate fi angajat la o scoala de stat ca profesor de sport… cu carte de munca? Copilul este student la facultatea de sport și de aceea întreb!!! Dacă între timp se găsește un post liber are acest drept? De a se angaja ? Mulțumesc!
Nu poate fi angajat la o scoala ca profesor . Se poate angaja doar pe un post corespunzator studiilor absolvite.