Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Buna ziua, Care este termenul maxim ,pt solicitari de ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Buna ziua, Care este termenul maxim ,pt solicitari de clarificare ...

Buna ziua,
Care este termenul maxim ,pt solicitari de clarificare in etapa de evaluare financiara pe care il poate solicita autoritatea contractanta?
comisia de evaluare solicită clarificări, în termen de o zi lucrătoare de la data-limită de depunere a ofertelor, privind eventualele neconcordanțe referitoare la îndeplinirea condițiilor de formă ale garanției de participare, precum și la cuantumul sau valabilitatea acesteia, acordând ofertantului un termen de 3 zile pentru a răspunde la solicitarea de clarificare, sub sancțiunea respingerii ofertei ca inacceptabilă.