Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Primarul nu vrea sa imprejmuiasca cimitirul
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Primarul nu vrea sa imprejmuiasca cimitirul

Buna ziua! Suntem in mejdă cu cimitirul, (care este in posesia primăriei) iar primarul de un an de zile ne tot spune ca vine sa-l împrejmuiasca cu gard, dar nu a făcut nimic. Cimitirul este înființat înainte de anul 2000, dar s-a extins in ultimii ani până in streașina anexelor noastre, inclusiv pe o parte din proprietatea noastră. Oamenii arunca tot felul de gunoaie lângă pereții noștri, au scos si oseminte, pe care le-au lăsat intr-un sac, lipite de perete o zi întreaga(am făcut si poze). Ce as putea sa fac sa nu se mai îngroape alți morți langa pereții noștri? Cum as putea sa rezolv situația dacă primarul nu vrea sa facă nimic?
Laura., utilizator
Sesizări către Direcția Sănătate Publica,Primărie,Prefectura toate în scris cu confirmare primire sau nr inregistrare.