Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Pot trece la impozit pe profit?
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Pot trece la impozit pe profit?

o microintreprindere cifra de afaceri in 2023 sub 500000 euro 4 salariati capital social 200 lei platitoare de impozit pe venit poate trece in 2024 la impozit pe profit?
george-neagu, moderator
Impozitul pe veniturile microîntreprinderii este opțional si se poate trece oricând la impozit pe profit.

Invers, nu.
multumesc