Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Dosar in faza de cercetare penala
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Dosar in faza de cercetare penala

Buna ziua ,Am depus o plangere penala impotriva unui functionar dintr-o primarie din mediul rural.Dosarul inregistrat la parchet a fost trimis la un IPJ-serviciul economic pentru cercetari.Dupa doua luni de la depunerea plangerii nu am, fost chemat pentru declaratii,probe.In acesta situatie am adresat o cedrere prim procurorului solicitand date despre stadiul cercetarii in dosar.Mi sa raspuns ca termenul rezonabil de cercetare este minim un an.Pot cere stramutarea dosarului,in ce conditii si cum pot motiva ?
Cosmin 12, utilizator