avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 516 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Buna ziua, Ce implicatii exista dpdv fiscal in cazul ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Buna ziua, Ce implicatii exista dpdv fiscal in cazul cesiunii/novatiei ...

Buna ziua,
Ce implicatii exista dpdv fiscal in cazul cesiunii/novatiei unui contract de leasing auto care nu a ajuns la final ? Referitor la entitatea care cesioneaza acest contract de leasing, avand in vedere ca nu mai doreste sa duca la bun sfarsit acel contract .
Multumesc

Alte discuții în legătură

Ce contract? cora.ligia.ionescu cora.ligia.ionescu O firma X are contract de prestari servicii cu Y si X este BENEFICIAR. X doreste sa transfere drepturile si obligatiile acestui contract catre o firma A ... (vezi toată discuția)
Acte necesare preluare leasing cstelian cstelian Am convenit cu o persoana juridica sa platesc eu ce-a mai ramas din ratele de leasing la o masina fara cesiunea contractului. Cu alte cuvinte eu platesc ... (vezi toată discuția)
Acord asociat pentru cesiune leasing? Pena Pena Buna ziua Va rog frumos un raspuns. Un SRL cu 2 asociati 50% si 50%. Unul dintre ei este administrator. In firma sunt 3 masini in ... (vezi toată discuția)