Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună ziua. Am trecut podul de la Fetești în vara ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună ziua. Am trecut podul de la Fetești în vara iulie, când ...

Bună ziua.
Am trecut podu de la Fetești în vara iulie ,când era data legea ca nu se plătește pe timpu veri 2 luni taxa ,erau închis acolo la plăti. Și au anunțat și la televizor ca nu se plătește taxă, în perioada când sa construit celalalt pod ,și pentru a nu apărea aglomerari sa luat aceasta decizie, iar noi acum am primit amenda precum ca am trecut pe acolo pe data e 22.07.. am muti prieteni care au trecut și nu au plătit și nu au primit amenda? Cum se poate proceda?
Taxa de pod de la Fetești pe Autostrada Soarelui a fost suspendată de la 1 iunie și până la 13 iulie 2023, inclusiv.

Începând cu 14 iulie 2023 taxa de trecere a podurilor dunărene de la Fetești și Cernavodă a redevenit obligatorie. Dvs ati trecut Podul pe 22.07.