Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna Ziua, M-am operat astazi de cataracta in privat ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna Ziua, M-am operat astazi de cataracta in privat (clinica ...

Buna Ziua,
M-am operat astazi de cataracta in privat (clinica nu are contract cu CASMB).
Doctorul de familie nu vrea sa imi dea concediu medical pentru ziua opertiei pentru ca nu este specialist si spune ca nici cu scrisoare de recomandare de la medicul care a operat nu poate sa imi ofere concediu medical
Este adevarat ceea ce sustine ?
Ce optiuni exista pentru a putea beneficia de concediu medical in ziua operatiei ?

Va multumesc.
Cu Respect.
Sorin R.
Buna ziua!
In mod normal trebuia sa vi se elibereze de catre clinica unde ati avut interventia chirurgicala.
Asa,va luati o zi de concediu fara plata.
Medicul de familie nu vă poate ajuta cu concediu medical pentru operația la ochi, pentru că nu-i specialist oftalmolog.
Luați o zi de concediu fără plată.