Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Sunt însărcinată in 7 săptămâni am început ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Sunt însărcinată in 7 săptămâni am început ...

Bună ziua! Sunt însărcinată in 7 săptămâni am început postliceala in Octombrie privată primul an, am 28 de ani, ar fi sa nasc in Iulie. Beneficiez de ceva? Ccc sau nu știu? Menționez nu sunt angajata și nici n-am fost in ultimii 2 ani.
Nu beneficiati decat de alocatia pentru copil , deoarece , in luna nasterii , nu veti avea decat 9 - 10 luni de stagiu necesar , si ati avea nevoie de 12 .
Mulțumesc pt raspuns
Acuma nu se mai poate face nimic?
Chiar nu ...
Dacă aveam câteva luni înainte de angajare și apoi sa fi început postliceala se puneau?