Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita instituție publica As dori sa știu ...
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita instituție publica As dori sa știu dacă o ...

Executare silita instituție publica
As dori sa știu dacă o instituție publica poate fi executata silit în cazul în care nu respecta o hotărâre judecatoreasca definitiva și în ce conditi
Da, o instituție poate fi executata silit. Cum - asta depinde de natura hotărârii (de ex.daca sunt drepturi salariale, sume de plata, obligație de a face, etc).