Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua .Am înțeles că în noua lege a pensiei se ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua .Am înțeles că în noua lege a pensiei se iau în ...

Buna ziua .Am înțeles că în lnoua lege a pensiei se iau în calcul numărul total de puncte pe care îl ai....Unde sa mă duc să le scot...la casa de pensii sau la finanțe....?.in aprilie fac 65 ani..și 45 ani vechime(bărbat)....multumesc
Casa de Pensii , in urma depunerii dosarului de pensionare, va stabili punctajul mediu anual realizat.
Recalcularea tuturor pensiilor se face de catre CJP in baza dosarului de pensie pe care il depuneti.
Pentru perioada de dupa 01/04/2001 puteti avea control direct pe ele(puncte), daca va faceti cont la CNPP.
Restul il veti gasi in decizia de admitere deschidere drepturi si anexa ei.