avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 950 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua sunt fiu de deportati si stramutati in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua sunt fiu de deportati si stramutati in perioada anilor ...

Buna ziua sunt fiu de stramutati si deportati in prioada anilor 1952-1953 familia mea a fost tramutata cu domiciliu obligatoriu dintre care si fratele care a decedat la o varsta frageta la numai doua luni de stramutare din cauza mizere in anul 2020 am depus cere pentru indemnizatie depe urma familiei mele in baza legi 130/2020 cererea a fost aprobata cu suma de 86 de lei termen de contestatie in 30 de zile eu nu am depus acesta contestatie in istanta pentru ca am inteles ca am nevoie de un avocat si nu am agajat un avocat pentru ca am avut probleme financiare . va rog sa ma ajutati cu un sfat ce pot sa mai fac acum pentru marirea indemnizatie se mai poate angaja un avocat in aceasta situatie ? va multumesc cu respect.
Ultima modificare: Sâmbătă, 18 Noiembrie 2023
paris50paris, utilizator

Alte discuții în legătură

Legea pentru copiii strămutaților paris50paris paris50paris Stramutati buna ziua va rog frumos un sfat eu sunt nascut In 1965 si am Inteles ca sa publicat lege 130 din 15 iulie 2020 ptr.copii stramutatilor eu am avut ... (vezi toată discuția)
Deportati paris50paris paris50paris Bune seara va rog un sfat am Inteles ca sa aprobat o lege ptr.fosti detinuti politici deportati si ptr. copii acestora va rog da ca se poate sa Imi dati un ... (vezi toată discuția)
Legea 130 din 15 iulie 2020 paris50paris paris50paris Buna ziua am rugamintea daca se poate cu un sfat a aparut legea 130 din 15 iulia 2020 ptr. pensie de urmasi Intrebarea da ca eu am renutat la mostenire din ... (vezi toată discuția)