Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Deportati
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Deportati

Bune seara va rog un sfat am Inteles ca sa aprobat o lege ptr.fosti detinuti politici deportati si ptr. copii acestora va rog da ca se poate sa Imi dati un raspuns sunt nascut In 1965 familia mea a fost stramutata In 1951-1953 parinti mei au decedat In 1987-1988 la varsta de 53-54 ani detin acte doveditore de la C.N.S.A.S precum ca parinti mei au fost stramutati astept un raspuns va multumesc cu respect
Buna seara,
Din pacate dumneavoastra nu beneficiati de niciun drept.
Va multumesc ptr.raspuns

paris50paris a scris:

Bune seara va rog un sfat am Inteles ca sa aprobat o lege ptr.fosti detinuti politici deportati si ptr. copii acestora va rog da ca se poate sa Imi dati un raspuns sunt nascut In 1965 familia mea a fost stramutata In 1951-1953 parinti mei au decedat In 1987-1988 la varsta de 53-54 ani detin acte doveditore de la C.N.S.A.S precum ca parinti mei au fost stramutati astept un raspuns va multumesc cu respect

Buna ziua va rog frumos lamuritima si pe mine am Inteles ca sa pus In vigoare legea 130 din 15.iulie 2020. ptr. copii stramutatilor pot benifeficia de indemiztii lunar as dori sa mai adaug ca am avut si un frate de un an care a fost stramutati In preuna cu parinti si In tinpul stramutari a decedat In baracile din bicaz care stateau din cauza condiitilor mizere asa cum vam spus si In randurile de mai sus detin acte doveditoare precum ca paritii mei au fost stramutati si fratele care am actul de deces precum ca a murit acolo si dovada de la C.N.S.A.S va astep sfatul va multuesc frumos.
paris50paris, utilizator