avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 391 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Bună seara. In 2015 am devenit tutorele baiatului meu ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Bună seara. In 2015 am devenit tutorele baiatului meu prin sentința ...

Bună seara.
In 2015 am devenit tutorele baiatului meu prin sentința definitiva.
Acum am primit un plic de la judecatorie precum am făcut cerere de reexaminare a baiatului ccea ce eu nu am făcut.
Este legal sa facă ei cerere in locul meu?
O sentinta definitivă nu este definitiva?
Ce se întâmplă dacă nu fac?

Ultima modificare: Duminică, 19 Noiembrie 2023
Bosulica, utilizator
Cel mai recent răspuns: Dana Sgu86 , utilizator 16:31, 26 Aprilie 2024
Mulțumesc frumos pentru răspuns. Weekend plăcut!

AV. GABRIELA GERBER a scris:

Vine adresa din partea instantei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se poate obtine instituirea tutelei speciale pentru un adult ... gatoula gatoula Cum se poate obtine instituirea tutelei speciale pentru un adult cu certificat de handicap psihiatric grav, el deja avind interdictie!? (vezi toată discuția)
Despre punerea sub interdictie psihiatrica Dana30036 Dana30036 Buna ziua! Am si eu o intrebare. Tatal meu este alcoolic de peste 20 de ani. In ultimult timp totul a devenit foarte grav deoarece a condus sub influenta ... (vezi toată discuția)
Dac proprietara unui apartament este inregistrata cu probleme psihice cum poate sa vanda ap? eu12345 eu12345 Buna ziua, am inteles ca, in acest caz, este nevoie de un tutore. Care sunt demersurile necesare pentru desemnarea unui tutore, ce inseamna tutore? Va ... (vezi toată discuția)