Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua. Am primit amenda pentru lipsa rovinieta, ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua. Am primit amenda pentru lipsa rovinieta, dupa 3 luni, ...

Buna ziua. Am primit amenda pentru lipsa rovinieta, dupa 3 luni, cu p-v primit acasa, exact cu ziua, data, ora exacta, localitatea, m-au luat cu camera fixa. E doar o singura contraventie. In aceiasi zi am trecut dus-intors pe acelasi drum, avand in vedere ca tot pe acolo m-am intors in aceiasi zi dupa o ora, oare mai vine inca o amenda? Multumesc
Nu, fiind contraventie continua, se primeste o singura amenda. Platiti la jumatate in maxim 15 zile, de la data comunicarii.
latka, moderator
Multumesc!