Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Calcul termen depunere dosar de concurs
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Calcul termen depunere dosar de concurs

Cum se calculează ultima zi de depunere a dosarelor pentru un concurs din sectorul bugetar în cazul în care legea specifică că înscrierea la concurs se face în termen de 30 de zile de la data publicării anunţului? Dacă anunțul a fost publicat pe 30 octombrie, care e ultima zi de depunere a dosarelor, 29 noiembrie sau 4 decembrie (având în vedere că 30 noiembrie și 1 decembrie sunt zile de sărbătoare națională iar 2-3 decembrie sunt zile de week-end)?
29 noiembrie

Mulțumesc frumos pentru răspuns. Ați putea vă rog să îmi indicați și sursa juridică care reglementează calculul?
Cornel Vasile a scris:

29 noiembrie