Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... contract de executie
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

contract de executie

buna ziua.lucrez la o firma de constructii si montare geam termopan.am conceput un contract de executie lucrari si am parcurs urmatoarele puncte:partile contractante,obiectul contractului,termenul si durata de executie,valoarea contractului,obligatiile beneficiarului,obligatiile executantului,mod de plata,termen de garantare a lucrarii,valabilitatea contractului si anexa.as vrea sa stiu daca este complet si daca intruneste toate conditiile pentru a fi legal.si ma intereseaza foarte mult daca TREBUIE SA SCRIU SI CLAUA PENALA SAU BAZA LEGALA si care ar fi aceea in cazul unui contract de executie lucrari montari geam termopan?multumesc!
nu am inteles ca ati dori sa va draftuim noi un contract ci numai sa va ajutam cu sfaturi in ceea ce priveste ce trebuie sa cuprinda un asemenea contract.;)
Cred ca va pot ajuta cu un model pe care sa-l adaptati nevoilor societatii dvs.
Fiecare client are propriile sale nevoi asa ca nu cred ca online se poate face un contract.
va transmit un contract, dar pe mesaj privat.
dvs. doriti un contract facut de altcineva fara ca sa munci. cum vreti sa invatati daca nu va puneti mintea la treaba. colega va dat toate informatiile de care aveti nevoie.....restul depinde de dvs.
multumesc pentru ajutor! sa stiti ca eu chiar am muncit o saptamana la contractul asta dar problema e ca am un sef pretentios si mereu gasea ceva de obiectat si atunci am zis sa cer unul facut de specialist.dar am rezolvat si a fost multumit.si eu am mai invatat ceva.:)
Sa nu crezi ca am spus-o cu rautate, dar daca ai fi trimis contractul facut de tine precis ai fi avut parte de multe modificari pertinente.