Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... facultatea ca vechime
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

facultatea ca vechime

sotul meu a inceput 3 facultatii ,nu le-a terminat una are 3 din5,a doua 4 din 5(a inghetat-o),a treia 3 din 5,si acum face una la id care o va termina.
Intrebarea mea este, din acesti toti anii pierduti se pune ceva la vechime,cat?
dar la cea care o va termina, dar e la id?(ultima)
restul au fost la zi.
Se considera vechime in munca numai cursurile la zi ale unei facultati terminate.
Numai facultatea terminata la zi se ia in calcul la vechime dar, daca in aceasta perioada nu a lucrat. Cunosc absolventi de facultate la zi care in aceeasi perioada au lucrat legal cu contract de munca. In acest caz se ia in calcul perioada lucrata si nu perioada studiilor superioare.
confirm corectitudinea informatiei; in adeverinta obtinuta pentru cursurile urmate la zi se specifica intreaga perioada a studiilor.
AOLEU,VB SERIOS???????
anghel elena a scris:

din acesti toti anii pierduti se pune ceva la vechime,cat?

Pentru ca tot ati postat aceste intrebari la cultura generala ne spuneti si noua:
De ce considerati ca a pierdut acesti ani?
Chiar nu a invatat nimic?