avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 641 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... facultatea ca vechime
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

facultatea ca vechime

sotul meu a inceput 3 facultatii ,nu le-a terminat una are 3 din5,a doua 4 din 5(a inghetat-o),a treia 3 din 5,si acum face una la id care o va termina.
Intrebarea mea este, din acesti toti anii pierduti se pune ceva la vechime,cat?
dar la cea care o va termina, dar e la id?(ultima)
restul au fost la zi.
Cel mai recent răspuns: AndraMaria13 , utilizator 16:48, 15 Mai 2011
Se considera vechime in munca numai cursurile la zi ale unei facultati terminate.
Numai facultatea terminata la zi se ia in calcul la vechime dar, daca in aceasta perioada nu a lucrat. Cunosc absolventi de facultate la zi care in aceeasi perioada au lucrat legal cu contract de munca. In acest caz se ia in calcul perioada lucrata si nu perioada studiilor superioare.
confirm corectitudinea informatiei; in adeverinta obtinuta pentru cursurile urmate la zi se specifica intreaga perioada a studiilor.
AOLEU,VB SERIOS???????
anghel elena a scris:

din acesti toti anii pierduti se pune ceva la vechime,cat?

Pentru ca tot ati postat aceste intrebari la cultura generala ne spuneti si noua:
De ce considerati ca a pierdut acesti ani?
Chiar nu a invatat nimic?

Alte discuții în legătură

Anii de facultate = ani la vechime anthynidiany anthynidiany Am terminat Facultatea de Istorie si daca voi reusi in vara sa intru la Academia de Politie o sa am posibilitatea de a termina o a doua facultate. La istorie ... (vezi toată discuția)
Studiile universitare si postuniversitare se considera vechime in munca la calculul somajului? panaxor panaxor Cine stie, va rog sa-mi spuna daca studiile universitare si postuniversitare se considera vechime in munca la calculul somajului? Pentru ca stiu ca proaspetii ... (vezi toată discuția)
Facultate + master la zi = vechime? petje petje 1 an de facultate se echivaleaza cu 1 an vechime? (vezi toată discuția)