avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1567 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salutare domnilor și doamnelor. As dori sa va expun ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salutare domnilor și doamnelor. As dori sa va expun următorul ...

Salutare domnilor și doamnelor.
As dori sa va expun următorul aspect:Lucrez cu 2 joburi ambele legal cu contract individual de munca .
1 job de 12 ore cu program de 2 cu 2 zile lucrătoare și celălalt job part-time cu un contract de 2 ore.
La ambele contracte am o activitate de aproximativ un an de zile.
Fiind un program foarte obositor pentru mine am decis să renunț la contractul de 8 h .
Am rămas cu actualul angajator la contractul de 2 ore și din nefericire obiectul muncii mele a fost afectat de către patron din propriile lui actuni eu aflandu-mă în imposibilitatea de a-mi desfășura activitatea și de a produce venituri.
Țin să menționez că la începutul și semnare contractului obiectul muncii se afla in baza unui contract de închiriere cu având (garanție) la care se plătea săptămânal chirie plus comision din venituri .
Eu am achitat la zi toate dările săptămânale
Acum va întreb pe dumneavoastră:
Ce pot face în astfel de situație când munca mea este afectată dar nu din pricina acțiunilor sau nevoilor mele.
Angajatorul meu ce poate face in astfel de situație?

Alte discuții în legătură

Job full time si part time in perioada starii de graviditate Anonim@ Anonim@ Buna ziua, sunt insarcinata in 10 sapt si am un contract de munca full time de 4 luni si inca un job part time (2 ore) de o luna. Mentionez ca la inceputul ... (vezi toată discuția)
Concediu medical cand ai 2 joburi Andra2014 Andra2014 buna ziua sunt angajata in 2 firme si din anumite motive medicale am solicitat celui de al doi lea angajator unde am un part time sa imi modifice pentru luna ... (vezi toată discuția)
2 joburi ana_web2000 ana_web2000 buna ziua am o intrebare pot sa lucrez la doua firme cu carte de munca la una lucrez 4 ore cu contract limitat si la cealalta la care as vrea sa ma angajez 8 ... (vezi toată discuția)