Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Impozitare societate de la 1 ianuarie 2024?
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Impozitare societate de la 1 ianuarie 2024?

Buna ziua!
O societate care a fost micro de la infiintare, a trecut incepind cu ian 2023 la impozit pe profit . Nu a avut salariati.Mai poate revenii la impozit pe micro cu ian 2024 ?
Multumesc anticipat pentru raspuns.
george-neagu, moderator
Da daca la 31.12.2023 va avea un salariat si sa ramana sub plafonul de 500.000 euro in 2023.