Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... O societate mai poare reveni platitoare de impozit ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

O societate mai poare reveni platitoare de impozit micro?

Bună ziua!
O societate platitoare de impozit micro de la înființare (2019) pana la 1.01.2023 cand s-a schimbat legislația si a trecut la profit, mai poate reveni la impozit micro incepand cu ianuarie 2024 indeplinind condițiile date?
Va mulțumesc!
george-neagu, moderator
da daca la 31.12.2023 indepliniti conditiile ( CA <500.000 euro si sa aveti un salariat )
Grama Cornel - Consultant fiscal, Consultant fiscal