Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Din 2014 PFA-urile platesc CASS in functie de ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Din 2014 PFA-urile platesc CASS in functie de veniturile realizate

Buna ziua. Din 2014 PFA-urile platesc CASS in functie de veniturile realizate, si, si daca nu au nici un venit. Persoana care detine PFA-ul beneficieaza de asistenta medicala gratuita in baza acestei plati a CASS-ului, sau banii se duc ,,pe apa sambetei,,? Multumesc frumos.
george-neagu, moderator
beneficiaza de asigurare medicala de sanatate gratuita in baza Declaratiei unice pe care o depune PFA .
Multumesc frumos.