Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. imi poate spune cineva ce inseamna conflict ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. imi poate spune cineva ce inseamna conflict de interese ...

Buna ziua.
imi poate spune cineva ce inseamna conflict de interese la locul de munca.
Contabilul firmei are o relatie cu directorul tehnic .Eu cred ca trebuie sa precizezi in primul rand in ctr.de munca .
Multumesc
Un conflict de interese (CDI) este o situație în care o persoană sau organizație este implicată în mai multe interese, de exemplu interese financiare sau de altă natură, ce pot corupe sau afecta major luarea deciziilor corecte și imparțiale de către acea persoană sau organizație.

Prezența unui conflict de interese nu duce automat la fapte de corupție sau la luarea unor decizii incorecte.
[ link extern ]
Cu tot respectul insa ,nu cred ca am inteles. "" este o situație în care o persoană sau organizație este implicată în mai multe interese, de exemplu[ interese financiare etc"" adica o relatie cum am mentionat afecteaza in luarea unor decizii??
Situatia descrisa nu implica neaparat un conflict de interese ...