Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua. Daca am primit o ordonanta de clasare de la ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua. Daca am primit o ordonanta de clasare de la parchet, ...

Buna ziua. Daca am pri.it o ordonanta de clasare de la parchet, cu data postei 28.11.2023, care este data finala de planegere impotriva acestia
19.12.2023. Termenul e de 20 de zile, iar la calcul prima și ultima zi nu se ia în considerare (art. 269 cod proc.pen).
Si zilele libere (30 noi si 01.decembrie nu se socotesc?

SCA IONESCU & NOVAC a scris:

19.12.2023. Termenul e de 20 de zile, iar la calcul prima și ultima zi nu se ia în considerare (art. 269 cod proc.pen).