avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1099 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua. Daca am primit o ordonanta de clasare de la ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua. Daca am primit o ordonanta de clasare de la parchet, ...

Buna ziua. Daca am pri.it o ordonanta de clasare de la parchet, cu data postei 28.11.2023, care este data finala de planegere impotriva acestia
Cel mai recent răspuns: baloghjoe , utilizator 21:39, 1 Decembrie 2023
19.12.2023. Termenul e de 20 de zile, iar la calcul prima și ultima zi nu se ia în considerare (art. 269 cod proc.pen).
Si zilele libere (30 noi si 01.decembrie nu se socotesc?

SCA IONESCU & NOVAC a scris:

19.12.2023. Termenul e de 20 de zile, iar la calcul prima și ultima zi nu se ia în considerare (art. 269 cod proc.pen).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plangere impotriva solutiei ana-bianca ana-bianca Am inteles, ca plangerea impotriva solutiei procurorului se face in termen de 20 zile. As vrea sa stiu: se calculeaza 20 zile cu sambete si duminici, sau ... (vezi toată discuția)
Plângere penală clasată. cum se calculează termenul de 20 zile pentru a face plangere ? asd1 asd1 Am făcut o Plângere Penală, dar care s-a clasat după un an de aşa-zisă anchetă (cercetare) care s-a făcut pe ascuns fără să fiu contactat - nici ... (vezi toată discuția)
Plangere imoptriva ordonantei procurorului flomrco47 flomrco47 Eu am primit ordonanta procurorului pe data de 05.06.2015. Termenul pentru depunerea plangerii este de 20 de zile. Eu am depus plangerea pe dat de 29.06.2015. ... (vezi toată discuția)