Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am 34 ani si 4 luni de stagiu complect de cotizare , ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am 34 ani si 4 luni de stagiu complect de cotizare , iar 46 ani ...

Am 34 ani si 4 luni de stagiu complect de cotizare , iar 46 ani si 7 luni si 22 zile de stagiu total de cotizare realizat. Numar total de puncte realizat este 43.79733 puncte. Se aduna de la 25 ani in sus pina la 34 ani sau pina la 46 ani . Care din ele si care va fi pensia mea dupa recalculare. Va multumesc anticipat.
Daca am 15 ani de pensiea de invaliditate si 43. 79733 puncte realizate si 46 de ani stagiu total realizat care dintre ele se calculeaza la recalcularea din septembrie 2024 si imi puteti arata cum se calculeaza? Va multumesc anticipat. Mentionez ca am 34 ani lucrati si cu ani de invaliditate se aduna 46 de ani.
Bibi29, utilizator
Datele nu sunt calare.
34 ani si 4 lunim + 15 ani pensie de invaliditate nu este = 46 ani de stagiu.
Postati:
Total stagiu de cotizare.
Din ce se compune acesta.
Adica conditii normale munca 19 ani si 27 zile. Grupa a doua ( lg /1977) 10 ani. Perioade asimilate ( pensie invaliditate) 15 ani si 25 zile. Stagiu aferent grupe 2 ani si 6 luni. Stagiu total de cotozare realizat 46 ani 7 luni si 22 de zile. Numar total de puncte realizate 43..79733 din care 36.24519 conditii normale munca. 4.69161 nr puncte pensie suplimentata. Si 2.86053 puncte suplimentare grupa. Totul dupa decizia pensionare. Cum se calculeaza in septembrie 2024 pensia la recalculare si cit va fi. Imi aratati va multumesc anticipat.
Când ați trecut de la pensie de invaliditate la cea de limită de vârstă ?