Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... As vrea sa angajez pe cetatean strain din Republica ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

As vrea sa angajez pe cetatean strain din Republica Moldova dar ...

As vrea sa angajez pe cetatean strain din Republica Moldova dar nu inteleg ce trebuie sa fac, la imigrari scrie ca nu pot obtine NIF pentru el fara contract de munca, contabil zice ca nu poate sa-mi faca contract de munca fara NIF. Oare stie cineva care sunt pasii?
Se poate inregistra c.i.m. in REVISAl ...
Nume,. prenume , cetatenie : Moldova, act identitate : pasaport , serie si numar ..