avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1855 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... As vrea sa angajez pe cetatean strain din Republica ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

As vrea sa angajez pe cetatean strain din Republica Moldova dar ...

As vrea sa angajez pe cetatean strain din Republica Moldova dar nu inteleg ce trebuie sa fac, la imigrari scrie ca nu pot obtine NIF pentru el fara contract de munca, contabil zice ca nu poate sa-mi faca contract de munca fara NIF. Oare stie cineva care sunt pasii?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:10, 4 Decembrie 2023
Se poate inregistra c.i.m. in REVISAl ...
Nume,. prenume , cetatenie : Moldova, act identitate : pasaport , serie si numar ..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inregistrare revisal Alexandra Ilie Alexandra Ilie Buna seara! as dori sa stiu cum as putea sa inregistrez o angajata ea fiind din Republica Moldova si singurul document pe care il are este pasaportul. (vezi toată discuția)
Contract de munca persoana din republica moldova cris2279 cris2279 Buna ziua, Pentru a angaja o persoana din Republica Moldova este suficient pasaportul? (serie si nr) . Vreau sa ii fac un contract de munca pe o perioada ... (vezi toată discuția)
Angajare cetatean indian Daliborka Daliborka Buna ziua va rog ma puteti ajuta am dori sa angajam cetatean indian cu permis de sedere in Romania, este casatorit aici, dar nu stiu cum se procedeaza in ... (vezi toată discuția)