avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 208 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Autorizare PFA pentru mediatii fara studii superioare
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Autorizare PFA pentru mediatii fara studii superioare

Buna!
As dori sa deschid o firma (SRL) de meditatii online. Mediatorii as vrea sa-i platesc prin PFA.
Intrebarile sunt urmatoarele:

1. Am nevoie de autorizatii pentru cod caen “Alte forme de invatamant”?
2. Meditatorii vor fi in mare parte studenti, de unde rezulta ca nu au nici studii superioare si nici modul pedagogic. Acestia isi pot infiinta PFA pentru cod caen “Alte forme de invatamant”?
3. Meditatorii au nevoie de casa de marcat daca vor fi platiti exclusiv prin banca?
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 21:23, 8 Decembrie 2023
1. nu
2. nu cred
3. nu, lucreaza online
si o observatie: firma dvs va garanta calitatea serviciilor? daca da, CAEN 8559 e aplicabil; daca nu, e aplicabil 8560

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen pentru meditatii bogdanboroghina bogdanboroghina care este codul CAEN pentru meditatii? Este nevoie de alte avize speciale (de ex. din partea MEC)? Multumesc (vezi toată discuția)
Buna ziua! in primul rand va multumesc pentru primirea in comunitate. ... Stefania2203 Stefania2203 Buna ziua! In primul rand va multumesc pentru primirea in comunitate. As dori sa realizez un PFA prin intermediul caruia sa predau matematica (meditatii cu ... (vezi toată discuția)
Cod caen 9001 leosayer leosayer Buna seara, am si eu o problema si sper ca ma veti putea ajuta.Sunt persoana fizica autorizata ,cod caen 9001 si am intampinat o problema.Am voie ca persoana ... (vezi toată discuția)