Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Autorizare PFA pentru mediatii fara studii superioare
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Autorizare PFA pentru mediatii fara studii superioare

Buna!
As dori sa deschid o firma (SRL) de meditatii online. Mediatorii as vrea sa-i platesc prin PFA.
Intrebarile sunt urmatoarele:

1. Am nevoie de autorizatii pentru cod caen “Alte forme de invatamant”?
2. Meditatorii vor fi in mare parte studenti, de unde rezulta ca nu au nici studii superioare si nici modul pedagogic. Acestia isi pot infiinta PFA pentru cod caen “Alte forme de invatamant”?
3. Meditatorii au nevoie de casa de marcat daca vor fi platiti exclusiv prin banca?
1. nu
2. nu cred
3. nu, lucreaza online
si o observatie: firma dvs va garanta calitatea serviciilor? daca da, CAEN 8559 e aplicabil; daca nu, e aplicabil 8560