avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 827 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... În 2015 am vândut în produs și am primit 300 euro ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

În 2015 am vândut în produs și am primit 300 euro falși. ...

În 2015 am vândut în produs și am primit 300 euro falși. Am sunat la 112 după m.am prezentat la diicot unde am încercat sa.l găsesc pe cel care mi a dat banii. Banii nu am încercat deloc sa. I dau mai departe dându-i seama imediat ca sunt falși dar fiind prea târziu ca făptașul fugise.

Solutia pe scurt: În baza art.5491 alin.(5) lit.b) C.proc.pen., Admite propunerea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 1 Bucure?ti. În baza art.112 alin.(1) lit.a) C.pen. raportat la art.5491 alin.(5) lit.b) C.proc.pen., Confiscă bancnotele falsificată cu valoarea de 100 de euro, având seria … ?i …, aflate la camera de corpuri delicte, conform dovezii nr din 27.10.2015. În baza art.275 alin.(3) C.proc.pen., Cheltuielile judiciare avansate de stat rămân în sarcina acestuia. Cu drept la contestaţie în termen de 3 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică azi, 04.12.2023.
Document: Încheiere finală (dezinvestire) 04.12.2023

NU MI SE PARE CORECT DELOC
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 19:22, 6 Decembrie 2023
Ce nu vi se pare corect?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara/ziua. eu desi am mai citit din codul penal, si alte ... cybercybby cybercybby Buna seara/ziua. Eu desii am mai citit din codul penal, si alte chestii utile la un momentdat in viata asta, relativ recent a fost prins un prieten cu 1gram ... (vezi toată discuția)
Bancnota falsa, 200 ron, primita la casieria unei banci. pot sa mai fac ceva? nordstorm nordstorm Salut. Vineri, 11.07.2014, am lichidat o parte din depozitele de la Credit Europe Bank, in valoare de 30000ron. Prostia mea a fost ca n-am ... (vezi toată discuția)
In urma conducerii sub influenta alcoolului cu o alcoolemie de ... Sp9501 Sp9501 In urma conducerii sub influenta alcoolului cu o alcoolemie de peste 0,8, in urma hotararii judecatoresti,mi sa confirmat renuntarea la urmarirea penala ! ... (vezi toată discuția)