Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... În 2015 am vândut în produs și am primit 300 euro ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

În 2015 am vândut în produs și am primit 300 euro falși. ...

În 2015 am vândut în produs și am primit 300 euro falși. Am sunat la 112 după m.am prezentat la diicot unde am încercat sa.l găsesc pe cel care mi a dat banii. Banii nu am încercat deloc sa. I dau mai departe dându-i seama imediat ca sunt falși dar fiind prea târziu ca făptașul fugise.

Solutia pe scurt: În baza art.5491 alin.(5) lit.b) C.proc.pen., Admite propunerea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 1 Bucure?ti. În baza art.112 alin.(1) lit.a) C.pen. raportat la art.5491 alin.(5) lit.b) C.proc.pen., Confiscă bancnotele falsificată cu valoarea de 100 de euro, având seria … ?i …, aflate la camera de corpuri delicte, conform dovezii nr din 27.10.2015. În baza art.275 alin.(3) C.proc.pen., Cheltuielile judiciare avansate de stat rămân în sarcina acestuia. Cu drept la contestaţie în termen de 3 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică azi, 04.12.2023.
Document: Încheiere finală (dezinvestire) 04.12.2023

NU MI SE PARE CORECT DELOC
Ce nu vi se pare corect?