Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara!Noi suntem 5 frati,tatal meu are 84 ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara!Noi suntem 5 frati,tatal meu are 84 ani,mama are 82 ...

Buna seara!Noi suntem 5 frati,tatal meu are 84 ani,mama are 82 ani si a avut 2 atacuri cerebrale.Intrebarea mea este:Pot sa vanda casa la unul din frati,fara ca eu sa stiu?Multumesc anticipat!
Se poate sa nu știți daca nu va zice nimeni.
Nici nu trebuie sa știți.
Numai ca mama ca să vândă, trebuie s aaiba discernamant, altfel, puteti ataca actul daca notarul nu își da seama ca sunt probleme.
Daca e bun comun cu tatal dvs, mama nu poate vinde fara acordul tatalui
gi-jane2, moderator