avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 317 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua.o întrebare:Poate chiriașul meu să mi ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua.o întrebare:Poate chiriașul meu să mi solicite ...

Bună ziua.o întrebare:Poate chiriașul meu să mi solicite banii pe cheltuieli efectuate (parchet și termopan) după expirarea contractului de închiriere?? menționez că, investiția chiriașului datează din 2005.va mulțumesc

Alte discuții în legătură

Imputare termopan fisurat/crapat/spart SebastianTM SebastianTM Buna seara...am o intrebare...sunt chirias intr-un spatiu comercial( proprietar de magazin) si am constatat ieri ca e geamul termopan din interior este ... (vezi toată discuția)
Chirias vs propietar Livingston Livingston Buna ziua ! Va rog sa ma lamuriti si pe mine cine plateste inlocuirea usilor si geamurilor( cu termopane,,) la un bloc, chiriasul sau propietarul.Mai jos am ... (vezi toată discuția)
Am un apartament închiriat și vreau să-l zugrăvesc. am dreptul să le cer chiriașilor o cotă-parte din cheltuială? Nita Anni Nita Anni Buna ziua. Am un apartament inchiriat si vreau sa-l zugravesc. Am dreptul sa le cer chiriasilor o cota parte din cheltuiala zugravelii? (vezi toată discuția)