Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... moştenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

moştenire

Bună dimineaţa. Suntem trei fraţi şi moştenim casa părintească. Unul din ei a închiriat casa părintească spunând că a făcut contract de închiriere pe procentul lui de moştenire. Vă întreb respectos, cum este posibil aşa ceva dacă noi nu am făcut ieşire din indiviziune? A schimbat ferestrele din lemn şi a pus termopane la o parte din casă. Acest lucru l-a făcut pentru confortul chiriaşului, nu era o necesitate şi acum vrea bani de la noi. Sunt decis să fac ieşire din indiviziune, voi plăti şi eu la investiţia pe care a făcut-o el ? Mulţumesc frumos!
mariaiord, utilizator